Mūzika pašiem mazākajiem. Jau kopš dzimšanas bērniņš gatavs muzicēt

Klausies pilno interviju-  http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/muzika-pasiem-mazakajiem.-jau-kops-dzimsanas-bernins-gatavs-muzi.a97603/

“Jau kopš dzimšanas bērniņš gatavs muzicēt, jo mūzika ir kustība, ritms, elpošana, Mūzikas apgūšana ir bērna dabiskais attīstības ceļš, atzīst mūzikas pedagoģes raidījumā Ģimenes studija.

Mūzika spēcīgi ietekmē bērna emocionālo stāvokli, tā attīsta dažādas pozitīvas jūtas, veido labu gaumi, paaugstina kultūras un intelekta līmeni. Tādēļ mācīt klausīties un saprast klasisko mūziku būtu lietderīgi sākt jau agrīnā mazuļa vecumā. Ģimenes studijā lūkojam uzzināt, kur un kā iepazīstināt zīdaiņus ar mūziku, tostarp par koncertu iespējām. Par iespējām iepazīt mūziku pašiem mazākajiem stāsta mūzikas terapeite Mirdza Liepiņa, „Orff” mūzikas studijas pedagoģe Sandra Gorda un „Yamaha” mūzikas skolas skolotāja Larisa Carjkova.

“Bērnam mammas balss derēs vienmēr, arī tad, ja mamma uzskata, ka neprot dziedāt. Mazam bērnam der ikviena mūzika, bet tam jābūt atbilstošā skaļumā, lai netraumētu bērna trauslo dzirdes sistēmu,” norāda Mirdza Liepiņa. “Ja arī mammai patīk skaļa mūzika, to nevar attiecināt uz bērnu, skaļa mūzika viņu satrauc.”

Strukturēta mūzika – tautas mūzika, klasiskā mūzika – ir vairāk piemērota mazam bērnam, vieglāk uztverama.

“Māmiņai jājūt savs bērniņš, kāda mūzika viņam patīk. Kādu iepriecina ritmiska mūzika, citu tā satrauc. Gudra mamma, ja novēro, kāda mūzika sagādā prieku bērnam, pie tādas pieturēsies, ja redzēs, ka satrauc, atturēsies to atskaņot,” bilst Sandra Gorda.

Apmēram 4 – 6 mēnešu vecumā var bērnu sākt vest uz nodarbībām pašiem mazākakiem iepazīstināt ar mūziku.

Pa tālruni sazināmies ar Igaunijas Nacionālās operas orķestra mūziķi klarnetistu Edmundu Altmani, kurš iepazīstina ar koncertu pašiem mazākajiem, kas skanēs februāra beigās Rīgā, kad Igaunijas Nacionālā opera viesosies Latvijā.”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Up ↑

%d bloggers like this: